Potřebujete s něčím poradit?
+420 606 839 989

Tréninky a kurzy | Martina Malinová | Western Horses

Tréninky a kurzy

O MĚ

Již od roku 2005 se aktivně věnuji dobytkářským disciplínám.

V letech 2005 - 2011 jsem se věnovala profesionálnímu tréninku cuttingových koní. Pravidelně jsem jezdila na tréningové stáže do Texasu v USA, kde byl mým vzorem a trenérem Craig Morris (vítěz NCHA Futurity s životními výhrami přes 2 miliony dolarů).

Mezi své největší úspěchy řadím titul European Champion na mistrovství Evropy APHA, 2. místo na mistrovství Evropy NCHA či 2. místo na NCHA Futurity 5/6yr Non Pro v Itálii. Dostalo se mi mimo jiné příležitosti závodit na NCHA shows v Texasu, kde jsem sice nikterak neoslnila, ale zato jsem si odvezla ty nejcennější zkušenosti a zážitky z tamních arén.

Zkušenosti z Ameriky mi bohužel ukázaly, že Cutting je velmi obtížně implementovatelný do našich českých podmínek, neboť nedostatek "čerstvého" dobytka je věčnou noční můrou všech cuttingových trenérů u nás.

Profesionálnímu tréninku jsem se tedy přestala věnovat v roce 2011, kdy jsem spoluzaložila první reprodukční centrum pro koně v ČR. Následně jsem se našla v řešení problémových registrací a jiných potíží s chovatelskými asociacemi AQHA, APHA a ApHC.

S dobytkářskými disciplínami jsem však nikdy neskončila úplně. V roce 2017 jsem se vrátila zpět do aktivního závodění. Zabydlela jsem se v penningových disciplínách Ranch Sorting, Team Penning, 3M2G, Catlle Penning a občas si střihnu cvičně Ranch Cutting.


TRÉNINKY

V posledních letech se aktivně věnuji zejména tréninku svých vlastních sportovních koní. Mám však i několik stálých svěřenců, kteří si pod mým vedením připravují své sportovní koně.

Pokud byste si chtěli domluvit individuální trénink, neváhejte mě kontaktovat. Jistě společně nějaký program vymyslíme.


KURZY

Běžně sama kurzy v tuto chvíli neplánuji, ale v případě zájmu je možné kurz u vás na ranči domluvit.

Podmínkou je účast max. 10 jezdců s koňmi, abych se všem mohla patřičně věnovat.

Cena za víkendový kurz je 10.000,- Kč plus cestovné a náklady na ubytování.